Kniha návštěv

Datum: 12.12.2016

Vložil: Martin Frank

Titulek: Protivec nádraží

Pěkný den! Na svých toulkách jsem často míjel a přehlížel nádraží utopené pod strání. Po nedávném objevení se dostavil skličující pocit ze stavu překrásného, leč krutě chátrajícího, nádražíčka, kdy po imaginárním posazení se na lavičku pod střechou před čekárnou máme jako na dlani majestátní stolovou horu Vladař. Taková místa se často nepotkávají. Monitoruje Vaše o. s., respektive nově spolek,, co se bude nadále s nádražíčkem dít? Je nějaká možnost, že by se soukromník, spolek, nebo firma vykonala v brzké době alespoň základní kroky k záchraně = tzn. opravit střešní krytinu? Neuvažuje spolek sám dosáhnout bezúplatného převodu vlastnictví od ČD s cílem uchovat tento malebný kout pro další generace?

Datum: 28.12.2016

Vložil: JUDr. Pavel Pekárek

Titulek: Re: Protivec nádraží

V roce 2012 jsme zjistili, že Správa železniční dopravní cesty má v úmyslu protivecké nádraží zbourat. Drážní úřad Plzeň již vydal demoliční výměr a snad byla i vybrána firma, jež by demolici realizovala. Abychom tomuto zabránili, podali jsme žádost na Ministerstvo kultury, aby bylo nádraží prohlášeno za technickou kulturní památku. Ministerstvo zahájilo příslušné řízení a demolice byla prozatím odložena až do jeho rozhodnutí.

OS již neuvažuje o převodu vlastnictví od ČD, neboť by nemělo prostředky na opravu a to ani v případě získání dotací; zanedbatelné by ani nebyly náklady na jeho provoz, resp. údržbu.

Již před rokem 2013 jsme se obrátili na Sudetoněmecký spolek v Mnichově s návrhy na společné řešení této problematiky a to jak s ohledem na předchozí odsun německého obyvatelstva z lokality a i s ohledem, že se na nádraží nacházejí hroby německých vojáků z II. světové války. Představa byla vytvořit zde síň společných tradic, včetně pietní úpravy hrobů, případně i turistickou ubytovnu. Německé straně se návrhy snad i líbily, ale žádným způsobem tyto aktivity nepodpořila a v tomto směru se dále neangažovala.

Datum: 25.12.2011

Vložil: Přemysl Řezníček

Titulek: Protivecké kříže

Vážený pane doktore, domnívám se, že na mapě nejsou všechny kříže, které se nachází, či nacházely v těsné blízkosti Protivce. V případě Vašeho zájmu bych vyhledal ve svém archivu datované fotky všech křížů, které jsme před několika roky mapovali. včetně geografické polohy. Zpětně mám zájem o dostupné informace či fotky o rodu Žáčků z Protivce, kteří patří k mé rodině.
S přáním hezkého dne
Přemysl Řezníček, Sušice.

Datum: 29.12.2011

Vložil: JUDr. Pavel Pekárek

Titulek: Re: Protivecké kříže

Vážený pane Řezníčku,
děkuji Vám za učiněnou nabídku, kterou velmi vítám. Proto bych přivítal, kdyby jste mi zaslal spojení na Vás k upřesnění detailů. Recipročně Vám poskytnu několik málo materiálů k rodině Žáčků, kterými disponuji.

Zdraví Pavel Pekárek
pekarekprotivec@seznam.cz

Datum: 11.07.2011

Vložil: Jiří Kubeš

Titulek: Jak jste na tom?

Dobrý den pánové, jak Vám to jde a co bude dál?? :)

Datum: 20.07.2011

Vložil: Pavel Pekárek

Titulek: Re: Jak jste na tom?

Připravuje se na 28. září svatováclavská pouť se mší v kapli sv. Václava, uložení dokumentů do makovice kaple a svěcení nově zrekonstruovaného křížku.

Datum: 13.01.2011

Vložil: Jiří Kubeš

Titulek: Hodně šťestí

Ať se Vám daří...Mnoho úspěchů...

Přidat nový příspěvek